Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Updated regional volleyball scores, schedule

Updated regional volleyball scores, schedule

  • 0
{{featured_button_text}}
Timesland (copy) (copy)

REGION 6A

Tuesday, first round

Franklin County 3, Cosby 2

Floyd Kellam 3, Grassfield 0

Thursday, championship

Floyd Kellam at Franklin County, 5:30 p.m.

REGION 5D

Monday, first round

North Stafford 3, Stafford 2

Patrick Henry 3, Mountain View 0

Tuesday, semifinals

Albemarle 3, North Stafford 0

Mountain View 3, Patrick Henry 1

Thursday, championship

No. 2 Mountain View at No. 1 Albemarle, 6 p.m.

REGION 4D

Tuesday, first round

Blacksburg 3, Pulaski County 0

E.C. Glass 3, Jefferson Forest 1

Thursday, championship

E.C. Glass at Blacksburg, 6 p.m.

REGION 3C

Tuesday, first round

Rustburg 3, Liberty Christian 0

Monticello 3, Fluvanna County 2

Fort Defiance 3, Spotswood 1

Rockbridge County 3, Wilson Memorial 1

Thursday, semifinals

No. 4 Monticello at No. 1 Rustburg

No. 3 Fort Defiance at No. 2 Rockbridge County, 6 p.m.

Saturday, championship

At higher seed

Semifinal winners, TBA

REGION 3D

April 10, first round

Bassett 3, Cave Spring 1

Magna Vista 3, Christiansburg 0

Monday, quarterfinals

Abingdon 3, Bassett 0

Lord Botetourt 3, William Byrd 2

Northside 3, Tunstall 2

Hidden Valley 3, Magna Vista 1

Tuesday, semifinals

Abingdon 3, Lord Botetourt 0

Hidden Valley 3, Northside 0

Thursday, championship

Hidden Valley at Abingdon, 7 p.m.

REGION 2C

Tuesday, first round

Radford 3, Chatham 0

Gretna 3, Alleghany 0

Giles 3, Fort Chiswell 0

Floyd County 3, James River 0

Nelson County 3, Dan River 0

Wednesday, quarterfinals

No. 9 Radford at No. 1 Glenvar

No. 5 Gretna at No. 4 Giles

No. 6 Floyd County at No. 3 Appomattox County

No. 7 Nelson County at No. 2 Patrick County

Thursday, semifinals

Quarterfinal winners, TBA

Saturday, championship

Semifinal winners, TBA

REGION 2D

Monday, first round

Gate City 3, Richlands 0

John Battle 3, Marion 0

Virginia High 3, Union 0

Central-Wise 3, Lebanon 0

Tuesday, semifinals

Gate City 3, John Battle 0

Virginia High 3, Central-Wise 1

Thursday, championship

Virginia High at Gate City, 7 p.m.

REGION 1C

Tuesday, first round

Auburn 3, Eastern Montgomery 0

Grayson County 3, Narrows 0

Thursday, championship

At Auburn H.S.

Auburn vs. Grayson County, 7 p.m.

REGION 1D

Tuesday, first round

Chilhowie 3, Twin Valley 0

Thomas Walker 3, Honaker 1

Wednesday, semifinals

Chilhowie at Eastside, 7 p.m.

Thomas Walker at PH-Glade Spring, 7 p.m.

Thursday, championship

Semifinal winners, TBA

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

Breaking News

Sports Breaking News

News Alert